KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14461013
nr 1446 1013
Nils Nilsson Skum
(1872-1951), Sverige
Slädfärd efter ren. Signerad, daterad 1940. Blandteknik, bildmått: 41x53 cm, yttermått inklusive ram: 44x56
Nils Nilsson Skum, samisk tecknare och målare född 1872, död 1951.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.200 kr
måndag 31 januari 2022
kl 18:07:18
3.000 kr
3.200 kr
3.600 kr
3.800 kr (Budbetjänt)
4.000 kr
- Klassiska
31 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Nils Nilsson Skum
Läs mer om Nils Nilsson Skum